windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Edge Windows 10

Wystartowały oficjalnie! Beta-testy nowego Edge!

Od jakiegoś czasu w sieci pojawiały się wieści związane z rynkową premierą nowego Edge dla systemów Windows 7, 8.1 i 10. Były to jednak bardzo nieoficjalne informacje. Dziś otrzymaliśmy ich potwierdzenie ze strony samego Microsoftu, a testy przeglądarki wystartowały oficjalnie!

Rozwojowe wersje Edge (oznaczone jako Canary oraz Dev) zostały udostępnione testerom przez koncern z Redmond. Można je pobrać ze strony dedykowanej programowi Insider dla Edge. Osobiście pobrałem już instalator, ale jeszcze nie zdążyłem sprawdzić jak nowa wersja Edge sprawuje się w praktyce. Na pierwszy rzut oka interfejs nowości prezentuje się całkiem przyjemnie i raczej nie pogubią się w nim fani Chrome. Minusem jest to, że na razie przeglądarka nie jest dostępna w języku polskim i można ją sprawdzać jedynie w przypadku systemu Windows 10.

Z pewnością jednak niektórzy z Was mieli już okazję przetestować najnowszą wersję Edge nieco bardziej dogłębnie. Czekamy na Wasze opinie w tej kwestii. Koniecznie podzielcie się nimi z nami w komentarzach.

Źródło: Microsoft