windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Microsoft Edge Narzędzia Programy Windows 10

Dla takiego Edge warto porzucić Google Chrome? Pierwsze zrzuty ekranu w sieci!

Microsoft od pewnego czasu pracuje nad nową wersją przeglądarki Edge, która ma nam zaoferować dostęp do popularnego silnika Chromium. Czy taki produkt będzie w końcu w stanie całkowicie zastąpić przeglądarkę Google Chrome? To całkiem możliwe!

Nowy Edge prezentuje się praktycznie jak Chrome, tylko z autorską nakładką Microsoftu, dostosowujacą przeglądarkę do standardów wizualnych Windowsa 10. Po systemie Microsoftu aplikacja odziedziczyła wygląd animacji. Nie da się także uniknąć nawiązań do obecnej werji przeglądarki z Redmond (możliwość czytania stron na głos przez syntezator mowy), jak i do Chrome (eksperymentalny ciemny tryb oraz obsługa rozszerzeń z Chrome Web Store). Przeglądarka znajduje się w fazie beta testów, więc z pewnością zostanie jeszcze uzupełniona o wiele przydatnych funkcji.

Nie wiadomo jeszcze kiedy Edge z Chromium zostanie udostępniony Insiderom. Być może nastąpi to po udostępnieniu dużej, wiosennej aktualizacji systemu Windows 10. Trzeba więc uzbroić się w jeszcze trochę cierpliwości.

Źródło i zrzuty ekranu: The Verge