windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Huawei Motorola Urzadzenia

Historia Motoroli mogła wyglądać inaczej? Amerykanie mieli szansę kupić… Huawei!

Motorola oferuje nam naprawdę świetne smartfony w przyzwoitych cenach. Problem w tym, że amerykański koncern ma dość słabą pozycję na rynku urządzeń mobilnych i gdyby nie wsparcie ze strony Lenovo, to zapewne popadłby w niepamięć. Jak się jednak okazuje, historia popularnych „Motek” mogla potoczyć się zupełnie inaczej.

Kilkanaście lat temu, zanim Huawei doszło do obecnej pozycji, prowadzone były rozmowy odnośnie przejęcia chińskiego koncernu właśnie przez Motorolę. Rzekomo negocjacje znajdowały się już na dość zaawansowanym etapie, a cała transakcja miała opiewać na kwotę około 7,5 miliarda USD. Niestety strony nie doszły do porozumienia, a kolejne lata przyniosły znaczące osłabienie pozycji Motoroli na rynku.

Dziś sytuacja odwróciła się i to chiński koncern jest jednym z liderów rynku, a Motorola po chudych latach dopiero wychodzi na prostą. Zawarcie umowy niemal 16 lat temu mogłoby wpłynąć na to, że obecnie układ sił na rynku smartfonów byłby całkowicie inny. Motorola jednak może nas jeszcze zaskoczyć – choćby w kwestii składanego smartfona RAZR. Czy kiedykolwiek dane jej będzie odzyskać dawny blask?

Źródło: Twitter

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o