windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Android Samsung Urzadzenia

Samsung ma kłopoty? Może grubo zapłacić producentowi zegarków!

Samsung jest jednym z najważniejszych dostawców inteligentnych zegarków. Produkty Koreańczyków nie są tanie, a mimo to cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony użytkowników. Jak się jednak okazuje, już wkrótce gigant może mieć spore kłopoty.

Do sądu bowiem chce go pozwać producent zegarków – firma Swatch. Poszło o tarcze zegarków. Te których można używać w przypadku urządzeń Samsung Gear Sport, Gear, Galaxy Watch, S3 Classic i Frontier według Swatch są niemal identyczne z autorskimi projektami koncernu. Chodzi jednak nie o domyślne tarcze stosowane w smartwatchach, a o fanowskie projekty umieszczane w sklepie Samsunga.

Szwajcarska firma kontaktowała się z Koreańczykami w sprawie naruszenia własności intelektualnej. Samsung miał zająć się owym problemem, ale zdaniem Swatch zrobił to bardzo niedokładnie. W związku z tym Szwajcarzy będą domagali się ze strony Samsunga pokaźnego zadośćuczynienia – aż 100 mln USD.

Czy producent zegarków wywalczy wypłacenie takiej kwoty? Trudno to w tej chwili przewidzieć. Osobiście obstawiam, ze dojdzie do jakiejś ugody z Samsungiem i ostatecznie suma ta ulegnie znaczemu obniżeniu. Niemniej jednak jest to poważna wpadka koncernu z Korei. Jego pracownicy bedą musieli skrupulatniej pilnować treści, które pojawiają się w Sklepie Galaxy.

Źródło: Wareable