windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Felieton RetroSpekcja Samsung Urzadzenia

RetroSpekcja: Samsung Spica – pamiętacie go jeszcze?

W czasach gdy rynkiem smartfonów rządziły Symbian oraz iOS, a świat Androida dopiero się kształtował, na rynek trafiały rozmaite urządzenia mające na celu spopularyzowanie systemu od Google. Jednym z częściej spotykanych był Samsung Spica. Pamiętacie go jeszcze?

Urządzenie to nie grzeszyło urodą, ani wydajnością pracy. Oferowało użytkownikom jednordzeniowy procesor o taktowaniu 800 MHz, 256 MB pamięci RAM oraz zaledwie 180 MB na dane użytkownika (oczywiście rozszerzalne). Obraz natomiast wyświetlany był na ekranie o przekątnej zaledwie 3,2″. Główny aparat charakteryzowała rozdzielczość 3,2 MP. Dziś te dane powodują uśmiech politowania. Ale takie właśnie były standardy niemal 10 lat temu.

Samsung Spica był bardzo popularnym urządzeniem. Po wyciągnięciu z pudełka pracował pod kontrolą Androida 1.5 Cupcacke, o którym dziś już mało kto pamięta. W sieci znaleźć można opinie wskazujące na to, że sprzęt ten był dość wytrzymałym urządzeniem, odpornym na upadki czy pracę w ekstremalnych warunkach. Może być to wynikiem zastosowania solidnej obudowy oraz braku ekranu wykonanego ze szkła Gorilla (które jak wiemy może i ciężej zarysować, lecz jest podatne na upadki). Mimo licznych wad Samsung Spica jest dość pozytywnie ocenianym smartfonem.

A czy Wy zetknęliście się z tym urządzeniem? Jak się Wam z niego korzystało? Koniecznie podzielcie się z nami swoimi opiniami.