Windowsowo

Twój portal o nowych technologiach!

Aktualności Android Google iOS Narzędzia Programy

Gmail odziedziczy pewne funkcje po likwidowanym Inboxie. Sprawdź które!

Inbox od Google do niedawna był bardzo popularną aplikacją, pozwalającą na wygodne korzystanie m.in. z usługi pocztowej Gmail. Koncern z Mountain View zadecydował jednak o jej wyłączeniu. Jak się jednak okazuje, część z jej funkcji ma szansę na debiut w odświeżonym kliencie Gmaila.

Doczekał się on małej, wizualnej rewolucji, dzięki której upodobni się w najbliższych dniach na pokładzie naszych urządzeń do innych, systemowych aplikacji dedykowanych systemowi od Google. Mówi się także o tym, że do aplikacji Gmaila przeniesione zostaną niektóre z funkcjonalności Inboxa. Dokładniej chodzi o tworzenie i organizację przypomnień, grupowanie wiadomości i opcja wyświetlania wybranych maili.

Cieszy fakt, że Google nie zapomina o oddanych fanach Inboxa (których ciągle mamy wśród nas wielu) i chce niektóre, najbardziej przydatne jego funkcje przenieść do klienta Gmaila. Miejmy nadzieję, że koncern z Mountain View nie spocznie na laurach i wkrótce zaoferuje nam kolejne, ciekawe funkcje, które uczynią korzystanie z jednej ze swoich sztandarowych funkcji jeszcze wygodniejszym.

Źródło: 9to5google