windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Plotki/przecieki Urzadzenia Windows 10

Składany smartfon Intela z Windowsem 10? To realny scenariusz!

Moda na składane smartfony dopadła w tym roku wszystkich, większych producentów. Swoje produkty tego typu, pracujące pod kontrolą systemu Android planują zaprezentować Samsung, Huawei czy Motorola. Niewykluczone, że do wyścigu jesienią włączy się Apple. Tymczasem docierają do nas wieści, że składane urządzenie zaprezentuje także Intel. I ma ono pracować pod kontrolą… Windowsa!

Póki co, informacje związane z urządzeniem są dość szczątkowe. Poznaliśmy je na podstawie udostępnionych w sieci wstępnych renderów. Składany smartfon Intela miałby oferować wsparcie dla dedykowanego stylusa i pracować pod kontrolą „okienek” (nie wiadomo do końca w jakiej wersji). Z pewnością nie będzie to tani sprzęt, lecz przeciek z nim związany daje nadzieję fanom Windowsa na powrót smartfonów pracujących pod kontrolą tego systemu.

Czy doczekamy się takich urządzeń już wkrótce? Być może na rynek trafi zarówno produkt Intela, jak i Surface Phone. Ich ceny jednak będą bardzo wysokie. Trudno spodziewać się także, by na półkach sklepowych pojawiły się niedrogie smartfony tego typu. W tej chwili nie ma na nie zapotrzebowania a i ciężko byłoby im nawiązać jakąkolwiek rywalizację z niedrogim sprzętem pracującym pod kontrolą Androida.

Źródło: LetsGoDigital