Windowsowo

Twój portal o nowych technologiach!

Aktualności RetroSpekcja Samsung Urzadzenia

RetroSpekcja: Samsung GT-S7220 Ultra – do dziś zawstydza klasyczne telefony!

Chyba każdy z nas miał kiedyś taki telefon, który przeżył setki upadków, wakacyjnych wyjazdów, ekstremalnych sytuacji, a mimo to nadal świetnie pracuje bez żadnych większych problemów. W moim przypadku taką słuchawką jest Samsung GT-S7220 Ultra.

Ten niepozorny, niewielkich rozmiarów telefon to naprawdę wszechstronny jak na swój segment sprzęt. Charakteryzuje go wysoki poziom jakości wykonania oraz znany z innych feature phone’ów Samsunga interfejs. Wzornictwo urządzenia pokazuje nam, że był to kiedyś sprzęt wyższej klasy. Do zalet urządzenia zdecydowanie należą dedykowany przycisk aparatu, wysoka jakość wykonywanych nim zdjęć, czy możliwość personalizacji kolorów i ikon interfejsu użytkownika.

Minusy? Słaba rozdzielczość wykonywanych materiałów wideo (320×240 pikseli), średnio wygodna praca z aplikacjami Java, czy brak (!) złącza słuchawkowego. GT-S7220 Ultra to jednak jeden z bardziej udanych telefonów, jakie Samsung kiedykolwiek wprowadził do swojej oferty. W moim przypadku bezproblemowo służył nawet w trakcie prac budowlanych.

Telefonowi do dziś nie dorastają do pięt rozmaite „nowoczesne” feature phone’y dostępne na rynku. Samsung GT-S7220 Ultra to jeden z lepszych, prostych telefonów, jakie można dziś kupić z drugiej ręki (nie mam tu na myśli „Symbianów”, bo to trochę inna kategoria urządzeń).

A czy w Waszych szufladach zalegają jeszcze jakieś egzemplarze tego Samsunga?