windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Nokia Urzadzenia

Nokia po dwóch latach radzi sobie świetnie. To zdecydowanie udany powrót na rynek

Nokia, po nieudanym mariażu z Microsoftem wróciła na rynek dwa lata temu. Wszyscy obawialiśmy się, czy fińska marka, zarządzana przez HMD Global poradzi sobie z dość agresywnym obecnie rynkiem urządzeń mobilnych. Jak wskazują najnowsze wyniki, Finowie poradzili sobie koncertowo.

Od momentu w którym Nokia wprowadziła do sprzedaży pierwsze smartfony z Androidem, koncern sprzedał ich już niemal 70 milionów. Oczywiście porównując ten wynik do osiągnięć Samsunga czy Huawei liczby takie nie robią ogromnego wrażenia, jednak patrząc na poczyniania HTC, LG czy Sony, wydaje się, że z kondycją rynkową „nowej” Nokii wcale nie jest tak źle. Najlepiej sprzedającym się modelem, który wyszedł spod skrzydeł inżynierów HMD jest Nokia 6.1. Słabiej natomiast sprzedają się droższe urządzenia, które często nie dają rady w starciu z flagowcami z Chin czy Korei.

Niemniej jednak sam cieszę się z udanego powrotu na rynek marki Nokia i szczerze mówiąc zastanawiam się, czy z sentymentu nie wybiorę właśnie któregoś urządzenia z jej portfolio decydując się na zakup kolejnego smartfona.

Źródło: Android Autorithy