windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Microsoft Microsoft Edge Narzędzia Programy Windows 10 Windows 10 S

Microsoft potwierdza – będzie przeglądarka bazująca na Chromium! I będzie to… Edge!

Kilka dni temu w sieci pojawiły się wieści wskazujące na to, że Microsoft może porzucić przeglądarkę Edge dla nowego produktu, który opierać się ma nan Chromium. Koncern z Redmond właśnie potwierdził te pogłoski. Co ciekawe, nowa przeglądarka będzie nadal wydawana pod marką Edge. Ale to nie koniec zaskoczeń!

Edge także dla Windowsa 8.1?

Edge bazujący na Chromium ma bowiem zostać udostępniony „wszystkim wspieranym wersjom Windowsa”. Oznacza to, że przeglądarkę uruchomimy także na pokładzie urządzeń pracujących pod kontrolą Windowsa 7 oraz Windowsa 8.1. Są również plany przygotowania odpowiedniej wersji Microsoft Edge dedykowanej systemowi macOS.

Testowa wersja nowej odsłony Edge zostanie udostępniona najprawdopodobniej na początku przyszłego roku. Sprawdzimy ją więc całkiem niedługo. Dane jest mi na co dzień korzystać z Windowsa 8.1. Jestem więc niezmiernie ciekaw, jak przeglądarka Edge sprawdzi się w przypadku tej wersji „okienek”. Być może przeprojektowany produkt Microsoftu skłoni mnie do przesiadki z Chrome.

Gdy tylko przeglądarka Microsoft Edge w nowej wersji zostanie udostępniona, to na pewno ją dla Was sprawdzimy. Dajcie znać, czy podoba się Wam ten pomysł Microsoftu. Zapraszamy do podjęcia dyskusji.

Źródło: Neowin