windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki

Nowy Snapdragon oficjalnie. Czy spełni oczekiwania wymagających użytkowników?

Wyścig zbrojeń w świecie smartfonów trwa w najlepsze. Qualcomm zaprezentował właśnie nowy układ dla flagowych urządzń mobilnych – Snapdragona 855. Na pokład pierwszych smartfonów i tabletów powinien on trafić już w pierwszym kwartale przyszłego roku. Co wiadomo na jego temat?

Snapdragon 855 wykonany został w 7-nanometrowym procesie technologicznym. Ma być bardzo wydajny i jednocześnie energooszczędny. Użytkownikom nadchodzących flagowców zaoferuje następującą specyfikacją:

  • 4 rdzenie Kryo Silver – taktowanie 1.78 GHz (128 KB pamięci cache),
  • 3 rdzenie Kryo Gold – taktowanie 2.42 GHz (256 KB pamięci cache),
  • 1 rdzeń Kryo Gold – taktowanie 2.84 GHz (512 KB pamięci cache).

Będzie więc to bardzo wszechstronny układ, który nie będzie uznawał kompromisów i pozwoli na komfortową pracę z urządzeniami nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Nowy procesor mobilny od Qualcomma będzie wspierany przez układ graficzny Adreno 640, co zapewni wysoką wydajność w grach. Taki zestaw ma być szybszy od poprzednika (Snapa 845) o 45%. Mamy więc spory progres. Oczywiście całość ma oferować wsparcie dla sztucznej inteligencji.

Snapdragon 855 powinien trafić na pokład urządzeń takich jak chociażby Sony Xperia XZ4 czy niektóre wersje Samsunga Galaxy S10. Jestem ciekaw czy „dzięki” temu procesorowi nasze urządzenia nie będą się nagrzewały jak małe kuchenki indukcyjne. Producent powinien pomyśleć i o tym aspekcie.

Źródło: GSMArena