windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Samsung Galaxy A8S zawiedzie nas w kwestii oprogramowania?

Samsung ostatnimi czasy mocno stawia na innowacyjne rozwiązania. Smartfon Galaxy A8S ma być pierwszym urządzeniem od koreńskiego producenta z ekranem Infinity-O. Pod wieloma względami będzie to świetny produkt. W jednej kwestii natomiast może nas mocno zawieść. Chodzi o system operacyjny.

Wspomniana słuchawka przeszła właśnie proces certyfikacji w Wi-Fi Alliance. W związku z tym oczywiście do sieci wyciekły pewne informacje związane z nowością od Samsunga.

Na podstawie powyższej grafiki możemy wnioskować, że model Galaxy A8S po wyjęciu z pudełka pracował będzie pod kontrolą leciwego już Androida Oreo. To rozczarowująca wiadomość. Biorąc pod uwagę okres, jaki minął od momentu rynkowego debiutu Androida 9.0 Pie fani Samsunga z pewnością oczekiwali, że sprzęt ów działał będzie w oparciu o najnowszą wersję „robota”. Najwyraźniej jednak Samsung nie jest jeszcze gotowy na wdrożenie takiego rozwiązania – w końcu nadal trwają beta testy nakładki One UI, która ma trafić na pokład urządzeń z Korei właśnie z Androidem Pie.

Będziemy więc musieli uzbroić się jeszcze w sporą dawkę cierpliwości. Android Pie dla smarfonów Samsung zostanie pewnie zaprezentowany na początku przyszłego roku. Koncern z Korei nie może sobie pozwolić na niedopatrzenia w tej kwestii. Po piętach depczą mu bowiem Chińczycy z Huawei, którzy będą chcieli wykorzystać każde potknięcie lidera rynku smartfonów z Androidem by umocnić swoją pozycję.

Źródło: Phone Arena