windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Microsoft Plotki/przecieki Sklep Microsoft Windows 10 Windows 10 Mobile Windows 10 S Windows Phone

Microsoft nie wyciąga wniosków i chce zaprezentować… Windowsa 10 Lite!

Czasami można odnieść wrażenie, że Microsoft jest mistrzem we wprowadzaniu w życie produktów skazanych na porażkę. Pierwszy był Windows RT. Później przyszedł czas na Windowsa 10 Mobile, który zaprzepaścił cały rynkowy dorobek „ósemki”. Ostatnią wpadką Microsoftu jeśli chodzi o nietypowe wydania swojego systemu był Windows 10 S, który ostatecznie przekształcony został w „tryb S” dla Windowsa 10. Mimo tych porażek koncern z Redmond się nie poddaje!

Amerykanie chcą bowiem w najbliższym czasie zaprezentować Windowsa 10 Lite, który ma być odpowiedzią na Chrome OS i jego zwiększające się udziały w rynku. Zaraz, zaraz! Czy właśnie taką odpowiedzią nie miał być Windows 10 S? No cóż – nie czepiajmy się szczegółów. Windows 10 Lite ma być odpowiedzią Microsoftu na Chrome OS, Androida czy iOS i ma być rozwijany niezależnie od „dużego” Windowsa 10. Na pokładzie urządzeń pracujących pod jego kontrolą będzie można instalować jedynie aplikacje typu UWP czy PWA. Microsoft musi więc wreszcie znaleźć sposób na zapełnienie nimi swojego sklepu z aplikacjami. O samym systemie nie wiadomo na tą chwilę zbyt wiele. Mówi się, że oprogramowanie to dostępne będzie wyłącznie dla partnerów OEM. Ma też nosić  ostatecznie nazwę nie związaną z Windowsem i oferowac własny, odmieniony interfejs.

To koniec przeglądarki Edge? Microsoft pracuje nad nowym rozwiązaniem!

Osobiście bardzo kibicuję Microsoftowi i chciałbym by z nowym systemem powrócił m.in. na rynek smartfonów. Dokonanie czegoś takiego będzie jednak ogromnym wyzwaniem i będzie kosztowało koncern z Redmond mnóstwo pracy i wysiłku. Czy próby te zakończą się sukcesem? Przekonamy się za kilkanaście miesięcy.

Źródło: Slashgear