windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Huawei Urzadzenia

Huawei zapowiada odejście od Androida. Tylko kiedy?

Android oraz iOS to w tej chwili jedyne dwa liczące się systemy w świecie urządzeń mobilnych. Czy już wkrótce dołączy do nich „ten trzeci”? Huawei właśnie zapowiedziało swój długofalowy plan, którym ma być całkowite odejście od Androida na rzecz autorskiego oprogramowania.

Jest to deklaracja dośż zaskakująca. Jeszcze kilka dni temu w sieci pojawiły się informacje mówiące o tym, że Huawei wraz z Google testują Fuschia OS na pokładzie Honora Play. Być może więc autorski system „chińskiego Apple” jest dopiero w głębokich powijakach i na jego debiut możemy liczyć za kilka ładnych lat? Wprowadzenie własnego systemu na rynek będzie dla Huawei ogromnym wyzwaniem. Doskonale bowiem wiemy jak skończyły smartfony Lumia czy Samsungi z rodziny Wave. Podstawowy aspekt, o jaki zadbać będą musieli inżynierowie z Chin to ogromna baza aplikacji. Bez nich system wyłoży się w przedbiegach.

Być może jednak Huawei ma sposób na to, by sprawnie wprowadzić na rynek swoje autorskie oprogramowanie? Może oferowało będzie ono dostęp do aplikacji Sklepu Play? Na tą chwilę nie wiadomo w owej kwestii zbyt wiele. Myślę jednak, że kolejne miesiące nieco rozjaśnią nam pogląd na tą sytuację.

Źródło: MySmartPrice