windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android GPS Programy

Mapy Google z odświeżonym menu

Google konsekwentnie dąży do tego, by odświeżyć wizyalnie wszystkie swoje najważniejsze aplikacje i dostosować je do standardów związanych z Androidem Pie. Jednym z obiektów takich działań jest aplikacja Map Google.

Ostatnimi czasy otrzymała ona multum nowych, ciekawych funkcji, które miały przenieść interakcję z otaczającym nas światem na zupełnie nowy poziom i uczynić eksplorację otaczającego nas świata jeszcze wygodniejszą. Tym razem Google zabrało się za poprawianie menu aplikacji, które w porównaniu do pozostałej części jej szaty graficznej wydawało się być już dość przestarzałe. Efekty można zauważyć na poniższym zrzucie ekranu.

Google postawilo na odświeżoną czcionkę oraz usunięcie górnej części menu ze zdjęciem użytkownika. Poprawione zostały także ikonki. Nie są to piorunujące zmiany, jednak są one niezbędne w procesie ujednolicania interfejsu Google’owskich aplikacji.

Jedną z pozycji, która z pewnością doczeka się zmian w najbliższej przyszłości, jest sklep z aplikacjami dedykowany systemowi Android. To właśnie on odstaje wizualnie dość mocno od pozostałych aplikacji takich, jak Mapy czy Zdjęcia. Dajcie znać czy nowa szata graficzna produktów Google przypadła Wam do gustu.

Źrródło: Android Police