windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android iOS Microsoft Microsoft Office Windows 10

Aplikacje Office z nowymi ikonkami. Microsoft upiększa swój pakiet biurowy

Microsoft po ostatnich niepowodzeniach związanych z jesienną aktualizacją Windowsa 10 chce zabłysnąć na innym polu i odmłodzić nieco wizualnie swój popularny pakiet biurowy. Office doczeka się nie tylko drobnych, wizualnych poprawek w interfejsie, ale i nowych ikonek aplikacji, które trzeba przyznać – prezentują się świetnie!

Microsoft pochwalił się własnie w sieciach społecznościowych nowym wzornictwem ikon aplikacji wchodzących w skład pakietu Office. Te, z których korzystano do dziś, zdążyły się już bowiem nieco opatrzyć i nie prezentowały się atrakcyjnie. Koncern z Redmond postawił więc na spory redesign i trzeba przyznać, że praca grafików nie poszła na marne. Nowe ikonki są bowiem ładne i cieszą oko. Można wyróżnić ich dwie składowe – literkę związaną z nazewnictwem, oraz ikonę kojarzącą się z funkcjonalnościami danej aplikacji.

Cieszy fakt, że Microsoft odświeża wizualne aspekty pakietu Office. Oczywiście nie jest to kwestia tak ważna, jak nowe funkcje oprogramowania. Zawsze jednak chętnie korzystamy z aplikacji, które po prostu dobrze i przejrzyście się prezentują, prawda?

Źródło: cnet.com