windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Plotki/przecieki Samsung Urzadzenia

Samsung podpatruje koncepty Surface Phone. Czy Koreańczycy wydadzą swoje, składane urządzenie z dwoma ekranami?

Całkiem niedawno na łamach Windowsowo prowadziliśmy rozważania związane z projektem Andromeda oraz możliwą premierą legendarnego Surface Phone od Microsoftu. Plotki jednak ucichły równie szybko, jak się pojawiły. Koncepty owego urządzenia natomiast zauważył Samsung i najwyraźniej chce je wykorzystać w przyszłości przy tworzeniu własnych urządzeń.

W sieci pojawiły się właśnie wieści wskazujące na to, że koncern z Korei zastrzegł konstrukcję smartfona niemal identyczną z tą, jaka pojawiała się w przypadku wielu konceptów niedoszłego urządzenia od Microsoftu. Koreańczycy rzucili się w wir pracy nad składanymi urządzeniami i – jak widać – nie chcą poprzestać na jednym tylko modelu smartfona. Co ciekawe, prezentowane rozwiązanie zostało rzekomo opatentowane w maju, a dopiero teraz udało się dotrzeć do wizualizacji z nim związanych. Informacje te musiały więc być dobrze strzeżone przez pracowników koreańskiego koncernu. Urządzenie wykorzystujące ów patent miałoby składać się z dwóch ekranów, połaczonych cienką ramką. W razie potrzeby mogłoby być rozkładane lub składane przeistaczając się ze smartfona w tablet i odwrotnie.

 

Urządzenie wykorzystujące taką technologię mogłoby być pozycjonowane poniżej elastycznego smartfona Samsunga, który według wstępnych przewidywań może osiągnąć cenę zbliżoną do 2000 USD. Czy koncern z Korei zdecyduje się na wydanie składanego „średniopółkowca” w takiej postaci? Biorąc pod uwagę intensywne działania w zakresie przedstawiania nam innowacyjnych rozwiązań – nie jest to wykluczone. Pozostaje nam więc uzbroić się w cierpliwość i czekać w tej kwestii na rozwój wydarzeń.

Źródło: LetsGoDigital