windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Google

Chrome na Androida z nową funkcją. Ucieszy właścicieli dużych smartfonów!

Smartfony oferują nam obecnie coraz większe wyświetlacze, Standardem stają się powoli urządzenia o przekątnych ekranu powyżej 6 cali.  Rosną ekrany, natomiast nie rosną nasze dłonie. Taki sprzęt jest więc coraz trudniej obsługiwać jedną ręką. Naprzeciw temu chce wyjść Google w przeglądarce Chrome, wprowadzając w niej w najbliższym czasie obsługę gestów.

W pierwszej kolejności gesty mają odpowiadać za przełączanie się między wyswietlanymi stronami. Wykonywane będą horyzontalnie i pomogą w cofaniu się do uprzednio przeglądanej strony, bądź w przechodzeniu do kolejnej. Zaimplementowanie takiej funcji do przeglądarki nie jest łatwym procesem i jej wprowadzenie może trochę potrwać – łącznie z beta testami. Może ona jednak w znacznym stopniu ułatwić korzystanie z popularnej aplikacji.

Jak można zaobserwować, koncern z Mountain View stawia ostatnimi czasy na intensywny rozwój swoich produktów i usług. To dobre dla nas – użytkowników. Takie działania przełożą się bowiem na to. że korzystanie ze smartfonów będzie jeszcze wygodniejsze i jeszcze bardziej intuicyjne. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku Google nie zwoli tempa i pokaże nam jeszcze wiele ciekawych rozwiązań.

Źródło: 9to5Google