windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Nokia Urzadzenia

Nokia 8.1 wycieka na zdjęciach. Szykuje nam się solidne urządzenie!

Nokia 8.1 to jedna z ostatnich propozycji znanego koncernu, przygotowanych na bieżący rok. Powinna zadebiutować jeszcze w okresie przedświątecznym – a dokładniej za tydzień. Produkt ten zapowiada się dość solidnie i powinien spełnić wymagania nawet bardzo wymagających klientów. Rzućmy okiem na Nokię 8.1 w pełnej krasie.

Teoretycznie, przez pewien czas Nokia 8.1 będzie nosiła status flagowca w portfolio fińskiego producenta. Będzie on jednak tymczasowy – do momentu rynkowego debiutu modelu Nokia 9(.1?) PureView. Nowość zaoferuje użytkownikom procesor Snapdragon 710, 4/6 GB pamięci RAM oraz 64 lub 128 GB rozszerzalnej pamięci na dane użytkownika. Brzmi rozsądnie, prawda? Ponadto smartfon ten wyposażony zostanie w kamerkę do selfie i wideorozmów o rozdzielczości 20 MP. Na pleckach urządzenia natomiast umieszczony zostanie podwójny aparat o rozdzielczości 12 MP i 13 MP. Nokia 8.1 zaoferuje baterię o pojemności 3500 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania.

Nie jest jeszcze znana cena nowości. Jeśli wystartuje poniżej 2000 zł, to może być to bardzo ciekawa propozycja. Nokia 8.1 należeć będzie oczywiście do programu Android One i „na start” otrzyma dostęp do Androida 9.0 Pie.

Źródło: Nokiamob.net