windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Apple iOS Urzadzenia

Apple rusza w gradientowe obudowy? To niewykluczone w niedalekiej przyszłości

Apple nie może zaliczyć ostatnich tygodni do udanych. Koncern notuje ogromne problemy ze sprzedażą iPhone’a XR. Problem jest poważny do tego stopnia, że na niektóre rynki zostanie wznowiona produkcja iPhone X. Co ciekawe, koncern z Cupertino rozważa inne, dość radykalne kroki mające na celu zwiększenie zainteresowania użytkowników swoimi produktami. Mowa m.in. o wprowadzeniu nowych wzorów obudów dla iPhone’ów.

Ostatnimi czasy mamy do czynienia z ciekawą modą na gradientowe wykończenie „plecków” smartfonów. Chętnie po takie rozwiązanie sięgają projektanci smartfonów Huawei i Honor. Nieśmiało eksperymentuje z nim Samsung. Czy nadszedł czas, by takie próby podjęło również Apple? Koncern z Cupertino opatentował ostatnio swój sposób na uzyskiwanie gradientowego wzornictwa obudowy. Opierać się ma on na technikach frezowania CNC. Apple dzięki zmianie kształtu mikro-rowków chce uzyskać zupełnie nowy efekt przepływu kolorów przez obudowę iPhone’ów czy iPad’ów.

Póki co nie wiemy jak technika ta sprawdzi się w praktyce. Możemy być jednak pewni, że Apple będzie chciało pokazać, że potrafi przygotowywać gradientowe obudowy swoich urządzeń dużo lepiej. niż konkurencja.

Źródło: MySmartPrice