windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Google

Fuschia OS zagrozi Windowsowi? Honor Play urządzeniem testowym Google

Nie oszukujmy się – Windows 10 nie radzi sobie na rynku najlepiej. Co rusz słyszymy o jakichś wpadkach ze strony Microsoftu – czy to z opóźniającą się aktualizacją systemową, czy z nieprawidłowo funkcjonującymi sterownikami. Sytuację tą chce wykorzystać Google, które cały czas pracuje nad tajemniczym projektem Fuschia OS, który może – odpowiednio przygotowany – stać się realną alternatywą dla „okienek”.

Fuschia według zamysłu Google ma ujednolicić środowisko pracy zarówno w przypadku smartfonów, tabletów jak i komputerów. Oprogramowanie jest bardzo intensywnie rozwijane przez pracowników koncernu z Mountain View i doczekało się już wsparcia dla procesorów Kirin 970. Oznacza to, że być może wkrótce wystartują jego testy choćby na takich urządzeniach, jak Honor Play (na pokładzie którego zostało już uruchomione jądro systemu), Huawei P20 czy P20 Pro.

Google konsekwentnie dąży do tego, by jego oprogramowanie stało się realną altermnatywą dla Windowsa. Wszystko jest w tej kwestii na dobrej drodze. Pracowników giganta czekają jednak jeszcze długie miesiące wytężonej pracy, by wszystko działało tak, jak trzeba.

Źródło: XDA-Developers