windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Nokia Urzadzenia

Nokia rezygnuje z notcha? To bardzo dobra decyzja!

Ach ten notch. Rozwiązanie owo ma całkiem spore grono zwolenników. Warto pamiętać jednak, że liczniejszą grupę stanowią jego przeciwnicy. Najwyraźniej z tymi drugimi zaczyna się liczyć Nokia, gdyż docierają do nas informacje wskazujące na to, że koncern pozostający pod zarządem HMD Global przestanie wydawać urządzenia oferujące to rozwiązanie.

W najbliższym czasie zadebiutować ma Nokia 8.1 będąca globalną wersja Nokii X7. Wcześniej spodziewaliśmy się, że urządzenie to będzie nosiło oznaczenie 7.1 Plus. Ma być to ostatni produkt Nokii z tzw. notchem. Kolejne smartfony, których się spodziewamy – a więc Nokia 6.2 oraz Nokia 9 PureView mają natomiast zaoferować w owej kwestii już zupełnie inne rozwiązanie – odnośnie którego na razie szczegółów nie ujawniono.

Czy to dobra wiadomość dla przeciwników notcha? Z pewnością. Pozostaje teraz uzbroić się w cierpliwość i oczekiwać przecieków związanych z nadchodzącymi urządzeniami. Włodarzom Nokii zależy, żeby stała się ona jedną z wiodących na rynku – obok Samsunga i Huawei – marek, więc raczej nowe produkty nie zawiodą naszych oczekiwań.

Źródło: Twitter