windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Apple Ciekawostki iOS Urzadzenia

Klienci nadal nie chcą iPhone’a XR. Czy Apple wznowi produkcję starszego modelu?

Apple w tym roku zaprezentowało nam nowe iPhone’y z wielką pompą i liczyło na to, że fani marki rzucą się na nie w sklepach, a na konto koncernu z Cupertino będą spływać miliardy. O ile modele XS oraz XS Max cieszą się dość sporą popularnością, to iPhone XR ma szanse podzielić los zapomnianego iPhone’a 5C.

Wspomniany model z logo jabłka na obudowie sprzedaje się dużo poniżej oczekiwań. Trudno się temu jednak dziwić, biorąc pod uwagę, że pozycjonowany jest jako urządzenie z niższej półki, a mimo to ciągle trzeba zapłacić za niego ogromne pieniądze. Sytuacja jest do tego stopnia krytyczna, że w Japonii (będącej dla Apple kluczowym rynkiem) cena urządzenia zostanie obniżona oraz wdrożone mają być dopłaty dla lokalnych operatorów. Na innych, ważnych dla giganta z Cupertino rynkach, na których Apple nie chce osłabić swojej pozycji, ma zostać wznowiona sprzedaż iPhone’a X.

To zaskakująca decyzja, jednak statystyki wskazują na to, że użytkownicy chętniej sięgają po używane egzemplarze iPhone’a X, niż po nowe modelu XR. Czy w obliczu takiej sytuacji Apple już wkrótce ograniczy produkcję tego drugiego urządzenia, lub całkowicie z niego zrezygnuje? Jest to dość odległa wizja, ale nie można uznać że jest niemożliwa do spełnienia.

Źródło: Engadget