windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Nokia Urzadzenia

Nokia Vega – tablet z Windowsem, którego nie było nam dane poznać

Pamiętacie jeszcze czasy, w których smartfony Lumia radziły sobie na rynku całkiem nieźle, a Nokia planowała wydanie tabletów opatrzonych logo fińskiej marki? Niestety to już dość odległa przeszłość. A szkoda, gdyż wielu z nas chętnie by do tych czasów wróciło. Dziś pragniemy Wam zaprezentować ówczesny koncept tabletu znany pod nazwą Vega.

Do informacji związanych z konceptem dotarli redaktorzy serwisu MSPU. Urządzenie miało zostać wyposażone w ekran o przekątnej 6,6″ (dziś to dość skromne rozmiary). Rolę jego serca miał pełnić procesor Tegra 3. Ponadto producent planował wesprzeć tą jednostkę przez 2 GB pamięci RAM. Dane użytkownik miał przechowywać we wbudowanej pamięci o pojemności 32 GB rozszerzalnej za pośrednictwem kart microSD. Kamerkę do wideorozmów miała charakteryzować rozdzielczość 1 MP. Tylny aparat natomiast miał oferować rozdzielczość 8 MP.

Szkoda, że ów tablet nie trafił do sprzedaży. Dla fanów marki Nokia z pewnością byłby nie lada gratką i być może udałoby się mu uzyskać całkiem niezłe wyniki sprzedaży. Nam natomiast pozostaje z rozrzewnieniem powspominać dawne, dobre czasy.

Źódło: MSPU