windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Samsung Urzadzenia

One UI przyśpieszy smartfony Samsunga?

One UI to mocno wyczekiwana nakładka systemowa od Samsunga, która najprawdopodobniej zadebiutuje wraz z Androidem 9.0 Pie. Wiadomo, że na pewno zagości na pokładzie flagowców z Korei. Być może Samsung zdecyduje się również na zaimplementowanie jej średniakom z rodziny Galaxy A (na co sam bardzo liczę). Jak się okazuje, nakładka zaoferuje funkcję, dzięki której nasze smartfony będzie można przyśpieszyć.

Będzie ona dostępna w ustawieniach urządzenia, a jej działanie będzie polegało na wyłączeniu animacji systemowych. Wbrew pozorom są one bardzo zasobożerne i mogą w znaczącym stopniu spowalniać pracę naszych smartfonów. Oczywiście w przypadku flagowców zmiany mogą nie być mocno odczuwalne. Jednak jeśli Samsung zdecyduje się na udostępnienie nowej nakładki także średniopółkowcą, to w ich przypadku wyżej wymieniona funkcja może być jak najbardziej przydatna.

Android 9.0 Pie z nakładką One UI powinien trafić na pierwsze urządzenia z Korei na początku przyszłego roku. Miejmy nadzieję, że Samsung nie będzie kazał nam długo czekać na rozpoczęcie owego procesu. One UI bowiem prezentuje się naprawdę obiecująco i może okazać się jedną z najlepszych – jeśli nie najlepszą – nakładką dedykowaną oprogramowaniu od Google.

Źródło: Phone Arena