windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Samsung Urzadzenia

Samsung zaoferuje innowacyjną funkcję w niskobudżetowych smartfonach

Brak czujnika światła to jedna z bolączek niskobudżetowych smartfonów. Sam korzystałem z niego do tej pory dość rzadko, gdyż wolałem ustawiać intesywność podświetlenia wyświetlacza manualnie. Samsung natomiast znalazł właśnie sposób na ów problem i już niedługo nawet urządzenia nie wyposażone w czujnik światła będą mogły ustawiać poziom jasności podświetlenia automatycznie.

W tym celu wykorzystany zostanie aparat fotograficzny wbudowany w urządzenie, który w momencie odblowowania smartfona wykona zdjęcie (nie będzie ono rzekomo nigdzie zapisywanne). Na jego podstawie urządzenie ustawi jasność podświetlenia wyświelacza. Funkcja ma uczyć się doboru jasności, więc w miarę upływu czasu jej działanie ma być coraz skuteczniejsze. Z pewnością dla wielu z nas jej wprowadzenie będzie pewnym udogodnieniem. Obawiam się jednak czy nie przełoży się na szybsze rozładowywanie naszych smartfonów.

Samsung ostatnio mniej lub bardziej oficjalnie prezentuje nam sporo ciekawych innowacji. Cieszy fakt, że Koreańczycy w coraz większym stopniu dbają o wygodę korzystania ze swoich produktów. Oby w tej kwestii nie zwalniali w najbliższym czasie tempa.

Źródło: SamMobile