windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki HTC Plotki/przecieki Urzadzenia

HTC zmienia strategię? Producent może wycofać się z segmentu flagowców

HTC nie radzi sobie obecnie najlepiej na rynku smartfonów. Minęły już czasy, w których produkty tego koncernu cieszyły się ogromną popularnością. Sprzedaż flagowych modeli oznaczonych literką „U” nie jest tak wysoka, jak oczekuje się tego na Tajwanie i w tej sytuacji włodarze HTC rozważają podjęcie radykalnych kroków.

Być może HTC wycofa się z segmentu flagowców i wróci do produkowania tańszych smartfonów na większą skalę. Pamiętacie jeszcze świetne, jak na swoje czasy urządzenia pokroju chociażby modelu Wildfire S? Sam byłem jego właścicielem i dobrze wspominam ów sprzęt chociażby ze względu na HTC Sense i wysoki poziom jakości wykonania. Serwis Phandroid wskazuje na to, że następca HTC U12 może się w ogóle nie pojawić. Koncern z Tajwanu natomiast może się „odrodzić w segmencie średniopółkowych i tanich smartfonów w podobny sposób, jak udało się to Nokii. Potrzebne będą jednak mądre decyzje i dużo ciężkiej pracy.

Trzymam kciuki za odbudowę rynkowej pozycji HTC. Uważam, że koncern ten mógłby pokazać nam jeszcze nowatorskie, ciekawe smartfony mogące bez kompleksów konkurować ze średniopółkowcami od Huawei, Xiaomi czy Samsunga. A czy Wy bylibyście skłonni zakupić sprzęt od tajwańskiego koncernu, gdyby zaoferował on naprawdę świetną nakładkę systemową, porządną specyfikację i wzorcową jakość wykonania przy zachowaniu rozsądnej ceny? Które urządzenia od HTC wspominacie najlepiej?

Źródło: Phandroid