windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki iOS Programy

Messenger i cofanie wysłanych wiadomości – Facebook testuje nową funkcję m.in. w Polsce!

Włodarze Facebooka niejednokrotnie swoim postępowaniem i pomysłami wzbudzili już sporo kontrowersji. Wystarczy wspomnieć o różnych aferach związanych z bezpieczeństwem naszych danych, czy chociażby o dziwnym, chwilowym udostępnieniu nowego Messengera w ostatnich dniach, a następnie odebraniu go użytkownikom. Na nasze urządzenia na dniach powinna trafić nowa funkcja związana z cofaniem nierozważnie wysłanych wiadomości.

Z jednej strony będzie to dobrodziejstwo, gdyż w kryzysowej, nerwowej sytuacji często wielu osobom zdarza się powiedzieć (a w zasadzie napisać) coś, z czego później ciężko wybrnąć. Z drugiej strony – czy nie będzie wykorzystywane do rozmaitych nadużyć? Funkcja Unsend ma być dostępna przez pierwsze dziesięć minut od momentu wysłania wiadomości i pozwoli na usunięcie jej zarówno po stronie nadawcy, jak i odbiorcy. Według informacji udostępnionych przez serwis TechCrunch funkcja testowana jest wśród użytkowników Messengera w Polsce, na Litwie, w Boliwii oraz w Kolumbii. Możemy więc spodziewać się, że na dniach zostanie udostępniona w skali globalnej.

Oczywiście nowa funkcja udostępniona została wyłącznie użytkownikom komunikatora korzystającym z systemów iOS oraz Android. W przypadku konającego w agonii mobilnego Windowsa nie mamy na nią co liczyć. Pozostaje mieć nadzieję, że osoby na codzień używające Messengera będą korzystali z niej rozważnie.

Źródło: TechCrunch