windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Samsung Urzadzenia

Procesor zdradza nam funkcje Samsunga Galaxy S10?

Premiera Samsunga Galaxy S10 w trzech wersjach zbliża się do nas wielkimi krokami. Nic więc dziwnego, że w sieci pojawia się coraz więcej przecieków z nim związanych. Dowiedzieliśmy się już, jakie funkcje od strony technicznej może zaoferować nam ów flagowiec z Korei. Poznaliśmy też prawdopodobne informacje o procesorze, na który Samsung zdecyduje się w jego przypadku.

Jednostka owa, Exynos 9820 ma zużywać w stosunku do poprzednika o 40% mniej energii i być układem odczuwalnie wydajniejszym. Ponadto procesor ten pozwoli na stosowanie maksymalnie pięciu obiektywów aparatu (zapewne dwa na froncie urządzenia i trzy na „pleckach”) i wyposażony zostanie w moduł fotograficzny ISP.  Przełoży się to na możliwość kodowania i dekodowania obrazu 8K w 30 kl./s lub ewentualnie 4K aż w 150 kl./s. Samsung najprawdopodobniej umożliwi przetwarzanie obrazu HDR w 10 bitach.

Jeśli producent zadba o odpowiednie zaplecze techniczne, to Samsung Galaxy S10 może zaoferować nam naprawdę imponujące możliwości w kwestii przetwarzania obrazu. Oby przewidywania się sprawdziły. Konurencja nie śpi i na pewno wykorzysta każde, nawet najmniejsze błędne zagranie po stronie koncernu z Korei.

Źródło: Android Autorithy