windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Ciekawostki

Essential ma się dobrze i prezentuje przystawkę mającą pomóc smartfonom bez złącza audio

Czy kilka lat temu pomyślelibyśmy, że brak złącza audio w przypadku niektórych smartfonów będzie tak odczuwalnym problemem? Z pewnością nie. Jest to natomiast coraz częstsza bolączka flagowych urządzeń, na której zniwelowanie mają pomysł twórcy urządzenia Essential Phone.

Jeśli wysoka jakość odtwarzanego w słuchawkach dźwięku to dla Was priorytet, a podłączanie ich do przejściówki wpinanej w port USB Was nie satysfakcjonuje, to projekt Essential powinien Was zainteresować. Zakłada on stworzenie magnetycznego adaptera słuchawkowego (znanego pod roboczą nazwą Audio Adapter HD), którego zadaniem będzie dostarczenie nam wrażeń słuchowych najwyższych lotów. Nie jest to bowiem zwykły adapter. Twórcy zdecydowali się na zamontowanie na jego pokładzie przetwornika ESS Sabre i wzmacniacza klasy audiofilskiej, które razem obiecują dźwięk 24-bit / 96kHz dla słuchawek klasy high-endowych. Gadżet ten wyceniony został na 149 USD.

Projekt jest dowodem na to, że mimo pogłosek o wewnętrznych problemach koncernu Essential ma się dobrze i ambitnie patrzy w przyszłość. Mówi się także o tym, że w mniej lub bardziej odległej przyszłości możemy doczekać się nowego smartfona od Essential, który przeniesie korzystanie ze sztucznej inteligencji w smarfonach na zupełnie nowy poziom. Czas pokaże czy nie są to czcze zapowiedzi.

A sam wspomniany adapter audio? Raczej nie będzie sprzedawał się w oszałamiających ilościach. Jest jednak dowodem na to, że inżynierowie z Essential nie próżnują i chcą nadal oferować nam sprzęt równie innowacyjny, jakim swego czasu był Essential Phone.

Źródło: Engadget