windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Nokia Urzadzenia

Klasyczna Nokia 106 zaprezentowana. Czy takie telefony mają rację bytu?

Doczekaliśmy czasów w których coraz trudniej spotkać kogoś na ulicy z klasycznym telefonem w dłoni. Nokia jednak nie zważa na to i wprowadza na rynek proste, niedrogie urządzenie za przysłowiową „stówkę”. Czy znajdzie ono swoje grono nabywców?

Do czynienia mamy z naprawdę prostym telefonem, który w żadnym wypadku nie zaoferuje nam nawet najbardziej podstawowych „bajerów”. Mamy tu niewielki ekran o przekątnej 1,8″. Rolę serca urządzenia pełni procesor wspierany przez 4 MB pamięci RAM oraz 4 MB na dane użytkownika. Jeśli chodzi o łączność, to producent postawił tu na modem 2G. Baterię natomiast charakteryzuje pojemność 800 mAh.

Nokia 106 dostępna będzie w wersji single- lub dual SIM. Wracając jednak do pytania zawartego w tytule – uważam że takie telefony mają jeszcze rację bytu. Sam do niedawna używałem tego typu sprzętu zamiennie ze smartfonem, w sytuacjach w których delikatny, dotykowy Samsung mógłby ulec zniszczeniu. Do dziś w mojej szufladzie przechowuję Nokię 215 i Samsunga Ultra Classic, z których zdarza mi się korzystać w kryzysowych sytuacjach. A czy Wy używacie czasem klasycznych telefonów?

Źródło: Nokia