windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Ciekawostki Google GPS Programy

To nie koniec nowości w Mapach Google! Nowa funkcja ułatwi kontakt z firmami!

Mapy Google powoli staja się prawdziwym kombajnem jeśli chodzi o usługi lokalizacyjne i pomoc w odkrywaniu lokalnych działalności gospodarczych. Ostatnimi czasy koncern z Mountain View wzbogaca je o multum ciekawych funkcji. Najnowsza z nich ułatwi kontakt z lokalnymi przedsiębiorcami. W jaki sposób?

Google zamierza wprowadzić do jednej ze swoich sztandarowych aplikacji prosty komunikator, dzięki któremu w przejrzysty sposób skontaktujemy się z lokalnymi przedsiębiorcami. Wraz z nim do aplikacji wprowadzona zostanie sekcja Wiadomości, a sama funkcja według zamysłu developerów ma zastąpić krótkie rozmowy telefoniczne, które często wykonujemy w sprawach biznesowych lub ma pomóc nam po prostu w skontaktowaniu się z daną firmą i uzyskaniu podstawowych informacji z nią związanych.

Oczywiście nowość najpierw zostanie przetestowana w zamkniętym gronie, a następnie będzie wprowadzana do aplikacji Mapy Google stopniowo. Nie wszyscy więc otrzymamy do niej dostęp od razu. Niemniej jednak wspomniana funkcja wydaje się być bardzo ciekawym rozwiązaniem, z którego wielu z nas będzie korzystało na co dzień.

Źródło: Google