windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Bezpieczeństwo Ciekawostki Gry

Zabezpieczenia Steam nawaliły? Można było wejść w posiadanie gier za darmo!

Steam to jeden z najważniejszych sklepów z grami na świecie. Nic więc dziwnego, że jego twórcy starają się, by platforma ta była dla graczy w jak największym stopniu bezpieczna.  Coś jednak ostatnio musiało pójść nie tak, gdyż wykryte zostały błędy w działaniu serwisu umożliwiające wejście w posiadanie sporej kolekcji gier zupełnie za darmo!

O zaistniałych problemach poinformował włodarzy serwisu Artem Moskowsky, który z tego tytułu otrzymał nagrodę w wysokości 20 000 USD. Na tą chwilę luki w serwisie zostały już załatane, gdyż samo zgłoszenie dotarło do odpowiedniego działu Valve już w sierpniu. Na Artema nałożony został jednak zakaz upubliczniania informacji związanych ze wspomnianym błędem w funkcjonowaniu serwisu.

A polegał on na tym, że dzięki luce na stronie Steam dedykowanej developerom, możliwe było generowanie w sposób niezauważony kluczy dla dowolnej produkcji. Wystarczyło dokonywać zmiany w pewnym parametrze, by wejść w posiadanie dowolnej, opublikowanej na łamach Steam gry.

Pozostaje pytanie – czy nagroda jaką otrzymał Artem za wykrycie problemów na platformie Steam nie jest zbyt niska? W końcu Valve na sprzedaży gier zarabia krocie. Kwota 15 000 USD za wykrycie błędu i 5000 USD za dyskrecję wydaje się być w takiej sytuacji niska.

Źródło: kotaku.com.au