windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Google Urzadzenia

Wkróce na Androidzie będziemy wygodniej korzystać z wielu aplikacji jednocześnie? Google szykuje nowe rozwiązania

Google nieustannie pracuje nad rozwojem systemu operacyjnego Android. Nawet mimo, że za kilka lat chce zastąpić go tajemniczym Fuschia OS. W najbliższym czasie koncern z Mountain View chce umożliwić nam wygodne korzystanie z kilku aplikacji jednocześnie – m.in. dzięki nowym funkcjom systemowym.

Mogą one sprawdzić się świetnie chociażby w przypadku składanych smartfonów. Google zamierza wprowadzić do systemu Android trzy ważne nowości.

Ciągłość ekranu:

W składanym urządzeniu aplikacje muszą być automatycznie przenoszone z jednego ekranu na drugi (np. podczas składania lub rozkładania takiego urządzenia). Podczas tej zmiany Android będzie wysyłał do aplikacji informacje związane ze zmianą konfiguracji ekranu (a także, w niektórych przypadkach, gęstości pikseli), aby mogły zachowywać się one odpowiednio do zaistniałej sytuacji.

Multi-wznawianie:

Obecnie Google umożliwia używanie kilku aplikacji jednocześnie w trakcie korzystania z systemu Android.  Warto jednak odnotować. że gdy aplikacja uruchomiona jest w trybie wielu okien, ale nie jest aktywna, utrzymywana jest w stanie wstrzymania. Wkrótce Google zezwoli producentom urządzeń na jednoczesne przywracanie wszystkich aplikacji uruchomionych w danej chwili w wielu oknach.

Multi-wyświetlacz:

Począwszy od systemu Android 8.0 (poziom interfejsu API 26), jeśli aplikacja obsługuje tryb wielu okien i działa na urządzeniu z wieloma ekranami, użytkownicy mogą przenosić aktywność z jednego ekranu na drugi.

Wyżej wspomniane funkcjonalności mogą okazać się bardzo przydatne w momencie, gdy na rynku zadebiututją składane smartfony. Moment ten jest już coraz bliżej. Nie mam jednak wątpliwości, że do momentu premiery pierwszych, poważnych produktów w tym segmencie, Google zaprezentuje nam jeszcze multum nowych, ciekawych funkcji Androida im dedykowanych.

Źródło: MSPU