windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Samsung Urzadzenia

Ubuntu na Galaxy Note 9 (i nie tylko)! Długo wyczekiwana funkcja ze wsparciem Samsunga

Samsung zakończył już swoją konferencję dla developerów, w trakcie której zaprezentował sporo nowości. Jedną z nich jest tryb Linux on Dex, który ma pozwalać na uruchamianie dystrybucji Linuxa zarówno w trybie Dex, jak i na pokładzie flagowych urządzeń Galaxy.

Oficjalnie wspieraną przez Samsunga dystrybucją Linuxa ma być Ubuntu 16.04 LTS. Będzie można ją pobrać ze specjalnie przygotowanej strony internetowej. Warto również wspomnieć, że zostanie ona zoptymalizowana do pracy ze smartfonem Galaxy Note 9 i tabletem Galaxy Tab S4.  Nie wiadomo jeszcze, czy oprogramowanie zostanie udostępnione dla smartfonów z rodziny Galaxy S.

Wymaganiami, które będzie trzeba spełnić by komfortowo korzystać z Linuxa dla trybu Dex będą 4 GB pamięci RAM oraz minimum 8 GB wolnej przestrzeni dyskowej na pokładzie urządzenia. Można już zapisywać się do beta testów nowego trybu. Zapisy będą otwarte do 14 grudnia bieżącego roku. Samego Linuxa dla Dex można natomiast testować już od trzech dni.

Projekt Samsunga zapowiada się ciekawie. A może ktoś z Was testuje już Linuxa dla trybu Dex? Jeśli tak, to koniecznie podzielcie się z nami swoimi odczuciami.

Źródło: 9to5google.com