windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Google

Android będzie aktualizował aplikacje w tle? Google stawia na wygodę

Google dąży do tego, by korzystanie z systemu Android było jak najwygodniejsze i jak najbardziej intuicyjne. Dlatego właśnie Amerykanie decydują się na regularne wprowadzanie nowości nie tylko do samego systemu, ale i do oferowanych razem z nim usług – także do Sklepu Play.

Najprawdopodobniej już wkrótce Sklep Play umożliwi nam aktualizowanie naszych aplikacji „w tle” po to, by przeprowadzanie owego procesu przebiegało jak najbardziej bezproblemowo i byśmy mogli w jego trakcie swobodnie korzystać z danej aplikacji. To poręczne rozwiązanie, jednak początkowo ma być dostępne jedynie w przypadku mniej istotnych łatek. Dodatkowo, developerzy będą mogli w przypadku ważnych aktualizacji (np. związanych z poprawkami bezpieczeństwa) wyświetlać odpowiedni komunikat – przykładowo taki, który przypomni o konieczności przeprowadzenia aktualizacji – po zalogowaniu do danej apki.

Na razie jest to rozwiązanie koncepcyjne i sprawdzane jest ono w zamkniętym gronie zaufanych testerów Google. Z czasem do testów dołączą z pewnością developerzy, gdyż Google będzie chciało uczynić z nowej funkcji standard jeśli chodzi o usługi Sklepu Play.

A jak Wam podoba się ten pomysł?

Źródło: The Verge