windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Google

Google odkryło, że stosowanie ciemnego motywu jest dobre dla baterii naszych urządzeń. Tylko że… wiemy o tym od dawna!

Wprowadzenie ciemnego motywu w Androidzie Pie to jedno z ważnych udogodnień wyczekiwanych przez fanów systemu od Google. Rozwiązanie to dostarczy naszym urządzeniom nie tylko zwiększonych walorów estetycznych, ale i może przełożyć się na dłuższą pracę smartfonów między ładowaniami. Informację taką podaje sam koncern Google!

W Mountain View przeprowadzono badania, których wyniki jednoznacznie wskazują na to, że stosowanie ciemnego motywu w przypadku systemu Android przekłada się na mniejsze zużycie energii i dłuższą pracę urządzeń między ładowaniami. Chwilka jednak! Nie są to badania odkrywcze, gdyż wiedzieliśmy o tym jeszcze w czasach, w których mobilny Windows święcił swoje największe triumfy, prawda? W tamtych czasach Android bił nas po oczach bielą elementów wzornictwa Material Design. Dobrze że po latach w Google ktoś w ogóle wpadł na „genialny” pomysł wprowadzenia do świata zielonego robota ciemnego motywu.

No cóż – brawo Google! Sam korzystam z ciemnego motywu w przypadku wielu aplikacji. Moim zdaniem dzięki temu wyglądają one lepiej, a i nie męczą tak wzroku w długie, jesienne wieczory. A czy i Wy preferujecie ciemne motywy w aplikacjach?

Źródło: 9to5google.com