windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Samsung Urzadzenia

To przełom! Samsung pokazuje składanego smartfona i nowy interfejs użytkownika dla Androida!

Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy! W trakcie trwającej właśnie konferencji Samsung Developers Conference 2018 koreański koncern zaprezentował dwie kolosalnie ważne nowości. Pierwsza z nich to składany, elastyczny smartfon. Druga natomiast, to nowy interfejs użytkownika dla urządzeń Galaxy.

Nowe urządzenie od Samsunga na razie zostało tylko wstępnie przedstawione na bazie tajemniczego konceptu. Nie wiadomo jeszcze jaką będzie nosiło nazwę i kiedy trafi do sprzedaży (obstawiam początek przyszłego roku). Ma natomiast łączyć funkcjonalności smartfona i tabletu. Trzeba przyznać, że prezentacja w trakcie konferencji zaostrza nasze apetyty. Jest to urządzenie, które dzięki renomie Samsunga może podbić w przyszłości rynek.

Druga z nowości to zbudowany od podstaw interfejs użytkownika dedykowany urządzeniom Galaxy. Samsung w jego przypadku zamierza postawić na minimalizm i funkcjonalność. Następca nakładki Samsung Experience nosić będzie nazwę One UI.

Nowy interfejs w wykonaniu Samsunga ułatwić ma obsługę urządzeń za pośrednictwem jednej ręki (nawet w przypadku słuchawek tak sporych rozmiarów, jak Galaxy Note 9). One UI zaoferować ma przerobiony mechanizm powiadomień, nowe ikony oraz kontrastujące ze sobą kolory elementów interfejsu – wszystko to po to, by korzystanie ze smartfona było jeszcze wygodniejsze.

A jak Wam podobają się nowości w wykonaniu Samsunga? Muszę przyznać, że nie mogę się doczekać, by móc sprawdzić jak funkcjonują w praktyce.

Źródło: Neowin, The Verge