windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki

Blizzard zapowiedział nowe Diablo. Z jednej strony radość, a z drugiej zawód…

Blizzcon to doroczne święto wszystkich fanów gier Blizzarda. W tym roku wydarzenia szczególnie wyczekiwali fani Diablo, gdyż to właśnie wokół tej produkcji nakręcana była niesamowita atmosfera. No i doczekaliśmy się – jedni się ucieszyli – inni zawiedli. Dlaczego? Oto zapowiedziano Diablo Immortal, które zamiast na pecety, trafi na urządzenia mobilne.

Nie ukrywam, że sam należę do grona zawiedzionych. Podbnie, jak więszkość graczy oczekiwałem prezentacji informacji związanych z kontynuacją Diablo III. Ewentualnie z rozszerzeniem wątku fabularnego w „trójce”, a co za tym idzie wprowadzenia nowych klas postaci (Druid? Zabójca?). Blizzard natomiast pokazał nam hack’n’slasha dedykowanego urządzeniom mobilnym. Z jednej strony możemy spodziewać się, że będzie to naprawdę świetna produkcja, stale rozszerzana przez twórców o nową zawartość. Z drugiej natomiast, pozostaje naprawdę ogromny niedosyt.

Sama prezentacja Diablo Immortal spotkała się z ogromnym hejtem ze strony zgromadzonych uczestników Blizzconu. W końcu wielu z nich przebyło setki, a nawet tysiące kilometrów po to, by zobaczyć nową część Diablo i utwierdzić się w tym, że trafi ono na pecety i konsole. Blizzard natomiast bardzo negatywnie ich zaskoczył. Najprawdopodobniej więc, na konkretne informacje związane z pecetowo/konsolowym Diablo przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Sam Blizzard natomiast zarzeka się, że ma w zanadrzu jeszcze kilka projektów związanych z uniwersum Diablo. Jestem tylko ciekaw, kiedy twórcy będą łaskawi nas o nich poinformować.

Co natomiast warto wiedzieć o Diablo Immortal? Fabuła gry ukazuje nam okres pomiędzy wydarzeniami z dugiej i trzeciej odsłony produkcji. Po zniszczeniu Kamienia Świata pokój na świecie utrzymywany jest tylko pozornie. Sługi Diablo chcą wykorzystać resztki mocy zawarte w odłamkach kamienia by przywrócić do życia swojego pana. Oczywiście zadaniem gracza będzie przeszkodzenie im w tych działaniach. Graczom do dyspozycji zostanie oddanych początkowo sześć klas postaci – wszystkie znane z Diablo III. Pominięty został tylko szaman, ale twórcy zapowiadają rozszerzanie ilości owych klas w kolejnych, większych aktualizacjach produkcji.

Oczywiście gdy tylko Diablo Immortal pojawi się w Sklepie Play, to na pewno sprawdzimy dla Was tą grę i dowiemy się, czy warto instalować ją na naszych smartfonach i tabletach. A jakie są Wasze odczucia odnośnie nowej, mobilnej odsłony Diablo?

Źródło: ign.com