windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Bezpieczeństwo Ciekawostki

Czipy Bluetooth z lukami bezpieczeństwa. Czy nasze urządzenia są zagrożone?

Wszyscy chcemy, by nasze urządzenia były maksymalnie bezpieczne. Co jednak gdy zawodzi nie ich producent, a dostarczyciel podzezpołów? Wykryto właśnie poważne luki bezpieczeństwa w czipach Bluetooth. Czy nasz sprzęt jest przez to zagrożony atakiem ze strony cyberprzestępców?

Afera dotyczy czipów Bluetooth Low Energy produkcji Texas Instruments. Montowane są one m.in. na pokładzie urządzeń Cisco, Meraki, Aruba Networks itp. Co jednak z samymi lukami bezpieczeństwa? Rzekomo umożliwiają one manipulowanie pamięcią czipu i przez to przejęcie kontroli nad nim, a następnie nad całym urządzeniem. Jest to więc dość niebezpieczna sytuacja, w wyniku której nasze urządzenia, wykorzystujące technologię Bluetooth oraz czipy Texas Instruments, mogą być zagrożone.

Najnowsze wieści wskazują na to, że Texas Insturments przygotowało już odpowiednią łatkę dla swoich czipów. Wiele zależy teraz jednak od producentów sprzętu i tego, czy zdecydują się na wydanie dla swoich produktów odpowiedniej aktualizacji oprogramowania. A to może być w niektórych przypadkach trudnym zadaniem.

Źródło: Techspot