windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Nokia Urzadzenia

Nokia startuje z udostępnianiem Androida Pie dla modelu 6.1!

Jakiś czas temu włodarze Nokii obiecali, że zaktualizują wszystkie swoje dostępne na rynku urządzenia do Androida 9.0 Pie. Najwyraźniej nie rzucają słów na wiatr. Całkiem niedawno nowa wersja systemu została udostępniona dla smartfona Nokia 7 Plus. Dziś natomiast trafiła do nas informacja o rozpoczęciu procesu aktualizacji kolejnej słuchawki – Nokii 6.1!

Android Pie przyniesie w przypadku Nokii 6.1 podobne nowości, jak w przypadku „siódemki”. Są to m.in. udoskonalone zarządzanie baterią, nowa aplikacja aparatu, zmiany wizualne w interfejsie systemu czy usprawnienia związane z powiadomieniami. Aktualizacja udostępniana jest stopniowo, więc w pierwszej kolejności otrzymają ją „niebrandowane” smartfony z tzw. wolnej sprzedaży. Dopiero później na jej udostępnienie mogą liczyć te osoby, które kupiły Nokię 6.1 u operatorów.

Cieszy fakt, że Nokia dotrzymuje słowa i udostępnia Androida Pie kolejnym urządzeniom. Wielu użytkownikow smartfonów od konkurencji o takim wsparciu może tylko pomarzyć. Nokia konsekwentnie buduje swój wizerunek na rynku i można odnieść wrażenie, że w tej kwestii wszystko idzie w dobrym kierunku. A czy Wasze słuchawki pracują już pod kontrolą Androida Pie?

Źródło: Neowin