windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Apple iOS Urzadzenia

iPhone Xr nie sprzedaje się tak dobrze, jak chciałoby tego Apple

Półtora miesiąca temu, gdy Apple prezentowało nowe urządzenia iPhone, zakładano że model Xr będzie hitem sprzedażowym ze względu na swoje możliwości oraz „atrakcyjną” cenę. Jak się jednak okazuje, urządzenie sprzedaje się poniżej oczekiwań. Gdzie szukać przyczyny?

iPhone Xr nie cieszy się taką popularnością, jak modele Xs i Xs Max. Sprzedał się do tej pory w ilości „zaledwie” 9 milionów sztuk. Dla przeciętnego obserwatora to całkiem dobry wynik – jednak nie dla Apple. W Cupertino liczono bowiem na sprzedaż na poziomie 10 milionów sztuk w pierwszm tygodniu.

Niemniej jednak iPhone Xr notuje na starcie lepsze wyniki, niż jego poprzednik – iPhone 8. Sprzedaż niższa od zakładanej może być natomiast efektm ceny. iPhone Xr z założenia jest tanim urządzeniem mającym spełnić oczekiwania tych osób, które nie mogą pozwolić sobie na zakup flagowców od Apple. Jego cena ciągle jednak nie jest niska. I z pewnością wielu z nas woli sprawić sobie iPhone’a 8 albo X z drugiej ręki, niż wydawać sporą sumkę właśnie na model Xr.

Niemiej jednak Apple na pewno poprawi wyniki sprzedaży modelu Xr ze względu na startujący właśnie gorący okres przedświątecznych zakupów. Kto wie – może pobite zostaną kolejne rekordy?

Źródło: Phone Arena