windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Lumia Urzadzenia Windows 10 Mobile

Taka Lumia 640 mogła podbić rynek! Dlaczego Microsoft odpuścił rewolucję?

Smartfony Lumia, choć miały ogromny potencjał, nie poradziły sobie na rynku urządzeń mobilnych. Projekt został więc zamknięty i „zaorany” przez Microsoft. Co by było gdyby historia potoczyła się inaczej? W sieci przedstawiony został koncept Lumii 640 rzekomo odrzucony przez Microsoft. To mogła być prawdziwa rewolucja!

Prawdopodobnie jeszcze przed wprowadzeniem Lumii 640 na rynek Microsoft snuł plany o zastosowaniu w jej przypadku drugiego, dodatkowego ekranu e-ink, którego zadaniem miałoby być wyświetlanie dodatkowych informacji przy jednoczesnym zachowaniu niskiego poboru energii. Zastosowanie takiego rozwiązania na pewno przykułoby uwagę potencjalnych klientów i mogło wzmocnić pozycję mobilnego Windowsa na rynku.

Projekt jednak nie zyskał uznania osób decyzyjnych w Microsofcie i z pewnością z tego powodu został odrzucony. Szkoda. W takiej postaci Lumia 640 byłaby urządzeniem rewolucyjnym i mogła odmienić losy tej jeszcze niedawno popularnej linii smartfonów. A jak Wam podoba się taki koncept popularnej 640-stki?

Źródło: MSPU