windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Narzędzia Programy Windows 10

CCleaner ponownie traci sympatię użytkowników. Wszystko przez głupie decyzje!

CCleaner to porządne narzędzie, które pomaga w utrzymaniu porządku na pokładzie naszch urządzeń. Problem w tym, że jego twórcy już niejednokrotnie podejmowali bardzo glupie decyzje, przez które tracili zaufanie użytkowników. Nie inaczej jest i tym razem. Choć sprawa jest nieco mniej „niebezpieczna” niż w przypadku poprzednich wpadek.

Chodzi dokładniej o beta testy aplikacji. CCleaner w wersji 5.48 wprowadza zmiany w cyklu wydawniczym tego narzędzia. Testerów nowych funkcji aplikacji będzie wybierać Piriform, a jedynym wyjściem, by nie brać w nich udziału, będzie nie instalowanie aktualizacji 5.48.

Podobno takie posunięcie twórców CCleanera podyktowane jest skrajnym brakiem zainteresowania beta testami aplikacji. Jest ono jednak bardzo nierozsądne i będzie kolejną, znaczącą rysą na wizerunku firmy Piriform. Tych natomiast pojawia się coraz więcej od kiedy nadzór nad rozwojem CCleanera przejął Avast.

Jeśli nie chcecie, by Wasze urządzenia zostały „królikami doświadczalnymi” Piriform, to warto pozostać przy wersji 5.47 CCleanera. Być może pod naciskiem społeczności twórcy aplikacji wycofają się ze swojej głupiej decyzji.

Źródło: dslreports.com