windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Lenovo Urzadzenia

Data premiery bezramkowca od Lenovo ujawniona

Nie da się ukryć, że rynek smartfonów czasami ślepo podąża za pewnymi modami. Rok temu, po prezentacji iPhone X, większość producentów zaczęła stosować na pokładzie swoich urządzeń dla wielu z nas nieakceptowalnego notcha. W tym roku trendem zaczyna być produkcja smartfonów wyposażonych w slidera przednich kamer. Właśnie poznaliśmy datę premiery nowości od Lenovo, na pokładzie której zastosowanie znajdzie takowe rozwiązanie.

Mowa oczywiście o Lenovo Z5 Pro. Urządzenie zaprezentowane zostanie oficjalnie 1 listopada bieżącego roku, czyli za kilka dni. Warto zaznaczyć, że podobne rozwiązanie (slider przedniego aparatu) ujrzeliśmy na pokładzie Xiaomi Mi Mix 3, który zadebiutował na rynku kilka dni temu. Nowość od Lenovo zaoferować ma procesor Snapdragon 710, 64 lub 128 GB pamięci na pliki użytkownika oraz 6 lub 8 GB pamięci RAM. Zapewne, zgodnie z obecnymi, rynkowymi trendami, na pokładzie urządzenia nie zabraknie podwójnego aparatu głównego.

Nie wiadomo jeszcze, czy Lenovo Z5 Pro będzie dostępny na polskim rynku. Osobiście mam nieco chłodny stosunek do produktów chińskiego koncernu. Miałem przez pewien czas (nie)przyjemność korzystać z urządzenia Lenovo K6 Note i był to pod względem awaryjności dość feralny smartfon. Oby sytuacja nie powtórzyła się w przypadku nadchodzącej nowości.

Źródło: Neowin