windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Google Narzędzia Programy

Dokumenty Google z nowym systemem skrótów, które ułatwią pracę

Chyba każdy z nas musi czasem przygotować za pośrednictwem komputera jakiś dokument. Najczęściej korzystamy w takiej sytuacji z aplikacji pakietu Office. Jeśli natomiast nie posiadamy do nich dostępu, a z jakichś względów korzystanie z LibreOffice nam nie odpowiada, to możemy skorzystać z edytora dokumentów od Google. Właśnie doczekał się on ciekawej, nowej funkcji.

Otóż Google wdrożyło właśnie system skrótów, który ma w znacznym stopniu ułatwić tworzenie nowych dokumentów w edytorze z Mountain View. Wpisywać je będziemy w pasku adresu wyszukiwarki. Oto one:

  • doc.new, docs.new, document.new – dokument tekstowy,
  • sheet.new, sheets.new, spreadsheet.new – arkusz kalkulacyjny,
  • slide.new, slides.new, deck.new, presentation.new – prezentacja,
  • site.new, sites.new, website.new – strona internetowa,
  • form.new, forms.new – formularz (ankieta).

Sprawdziłem powyższe komendy i działają one bez najmniejszych problemów. Sam często korzystam z pakietu biurowego od Google, więc są one w moim przypadku jak najbardziej przydatne. Z pewnością wielu z Was także często uruchamia aplikacje biurowe Google, dostępne w przeglądarce.

Cieszy fakt, iż Google dba o rozwój swoich najważniejszych usług. Nie każdy z nas może pozwolić sobie na zakup pakietu Microsoft Office i w takiej sytuacji darmowe rozwiązania od Google mogą okazać się naprawdę niezbędne.

Źródło: Twitter