windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android

Nowa polityka aktualizacji Google stała się faktem. Korzystanie z Androida będzie bezpieczniejsze?

Aktualizacje Androida to bardzo kontrowersyjna kwestia. Jeszcze kilka lat temu mogły na nie liczyć wyłącznie flagowe urządzenia. Dziś jest już w tej kwestii dużo lepiej, jednak nadal wielu producentów zaniedbuje poważnie ową kwestię. Dlatego Google postanowiło o wprowadzeniu nowej polityki związanej z akualizacjami właśnie.

Od teraz, każdy producent oferujący urządzenia pracujące w oparciu o Androida, będzie musiał zapewnić im minimum dwa lata regularnych poprawek bezpieczeństwa. Producenci będą musieli zapewnić co najmniej cztery aktualizacje związane z poprawkami bezpieczeństwa w ciągu pierwszego roku od wydania smartfona, co oznacza co najmniej jedną łatkę raz na trzy miesiące. Nie uregulowano natomiast kwestii obligatoryjnych aktualizacji w drugim roku oficjalnego wsparcia.

W dobie rosnącej cyberprzestępczości to bardzo istotna informacja. Szkoda tylko, że koncern z Mountain View nie próbuje wywrzeć na producentach konieczności regularnego aktualizowania urządzeń do nowej wersji systemu. W skutek tego zaniedbania najpopularniejszą wersją Androida jest ponad dwuletni Nougat. Najnowsza wersja – Pie – jest natomiast tak mało popularna, że w zestawieniach popularności poszczególnych wersji Androida praktycznie się nie liczy.

Miejmy nadzieję, że Google podejmie odpowiednie wysiłki, aby w jeszcze większym stopniu zaradzić powyższemu problemowi. Rosnąca fragmentacja Androida bowiem nikomu nie wychodzi na dobre, prawda?

Źródło: Phone Arena