windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Samsung Urzadzenia

Rewolucja Samsunga w kwestii baterii jest już blisko!

Smartfony z roku na rok są coraz bardziej nowoczesne i funkcjonalne. Wielu użytkownikom zastępują na co dzień nawet komputery. Ciągle jednak narzekamy na ich baterie, które w wielu przypadkach wytrzymują między ładowaniami zaledwie jeden dzień. Wktótce sytuację tą może odmienić nie kto inny, jak koncern Samsung!

Koreańczycy pracują bowiem nad nowoczesnymi akumulatorkami nowej generacji, wykorzystującymi w swojej konstrukcji grafen. Dzięki zastosowaniu tego materiału, baterie mają ładować się zaskakująco szybko (nawet 5 razy szybciej!), a czas pracy między ładowaniami ma znacząco się wydłużyć. Podobno prace są już na tak zaawansowanym etapie, że nowe baterie mają szansę na debiut już w przyszłym roku. Czy rewolucję zapoczątkuje Samsung Galaxy Note 10?

Nowe baterie od Samsunga ma cechować wydłużona żywotność. Skonstruowane zostały w taki sposób, aby koncern z Korei nie notował już problemów z „wybuchającymi” smartfonami. Jeśli ogniwa opracowywane właśnie przez koncern Samsung faktycznie będą tak rewolucyjne, to ma on szanse zostawić pod tym względem konkurencję daleko w tyle.

A czy Wy czekacie na tą nowość?

Źródło: The Register