windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Programy

[AKTUALIZACJA] Nowy Messenger już jest. Czy faktycznie jest lepszy?

AKTUALIZACJA U DOŁU WPISU

Od dłuższego czasu w sieci krążyły informacje związane z tym, że Messenger wkrótce doczeka się solidnej przebudowy oraz interfejsu bardziej przyjaznego użytkownikom. Nie były to czcze zapowiedzi. Zaprezentowany bowiem został Messenger 4, czyli nowa odsłona komunikatora od Facebooka.

Wśród nowości nie sposób nie wspomnieć o tym, że sam interfejs aplikacji został uproszczony, co ma przełożyć się na łatwiejszą i bardziej intuicyjną jego obsługę. Wprowadzona została specjalna zakładka „People”, na której będą przedstawiane nasze ostatnie rozmowy, informacje o dostępności naszych znajomych oraz ich Stories. Zakładka Discover pozwoli na bezproblemowy i łatwy kontakt z okolicznymi przedsiębiorcami, a co za tym idzie, skorzystanie z ich usług (o ile oczywiście korzystają na co dzień z Messengera).  Ponadto możliwe będzie szersze personalizowanie naszych konwersacji ze znajomymi (wizualne), czy włączenie ciemnego motywu aplikacji (wreszcie!).

Aktualizacja Messengera ma być udostępniana falami, więc cały proces może potrwać nawet kilka tygodni. Gdy tylko trafi na mojego smartfona, na pewno zaprezentuję Wam jak komunikator w nowej wersji sprawuje się w praktyce.

Źrodło: iphonehacks.com

AKTUALIZACJA

Facebook ponownie włączył nowy interfejs Messengera – przynajmniej u mnie. Na razie brak ciemnego motywu. Nie wiadomo czy to kolejne testy, czy już oficjalny debiut nowych szat popularnego komunikatora. Będziemy dla Was trzymać rękę na pulsie!