windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Muzyka i Wideo Programy

Korzystarz z VLC lub MPlayera? Narażasz się na poważny atak!

Bezpieczeństwo naszych danych to dziś kluczowa kwestia, gdyż cyberprzestępczość prowadzona jest w sieci w coraz bardziej zuchwały sposób. Często narażeni jesteśmy na ataki poprzez luki w popularnych programach – nie inaczej jest i tym razem. Hakerzy na celownik biorą użytkowników odtwarzaczy wideo.

Mowa o VLC i MPlayerze. W kodzie tych aplikacji wykryte zostały luki pozwalające cyberprzestępcom na przejęcie kontroli nad naszym sprzętem poprzez biblioteki LIVE555. Na co dzień są one odpowiedzialne m.in. za współpracę z protokołami RTP/RTCP, RTSP i SIP. Hakerzy mogą dzięki specjalnie przygotowanemu plikowi oszukać wspomnianą bibliotekę i przejąć kontrolę nad naszymi urządzeniami. Na szczęście twórcy aplikacji wiedzą już o zaistniałym problemie i przygotowali odpowiednie łatki by go zażegnać.

Jeśli więc jesteście użytkownikami VLC bądź MPlayera to nie ma na co czekać. Powinniście natychmiast zaktualizować Wasze aplikacje aby uzyskać pewność, że Wasze urządzenia (oraz oczywiście Wasze dane) nie będą narażone na ingerencję cyberprzestępców.

Źródło: Business Insider